2. Каштани - єдиний низькокалорійний горіх: на 30 грам запеченого або сушеного каштана доводиться 1 грам жиру і 70 ккалорій.
3. Як у випадку з попкорном, усередині шкаралупи каштана міститься волога. Коли він нагрівається, ця волога може з силою розірвати шкаралупу (що відбувається з характерним звуком), тому завжди потрібно надрізати шкаралупу каштана, щоб виходив пар, інакше станеться маленький вибух.
4. Горіхи каштана багаті вуглеводами і швидше нагадують картоплю, ніж інші горіхи. Через високий вміст крохмалю, каштани ідеально підходять для перемелювання в живильну борошно.
5. Назва «каштан» зазвичай відноситься до декількох видів рослин. Каштани одного роду їстівні, а іншого - ні, тому бажано купувати каштани в магазині.
6. Каштанові дерева живуть по 500 років і довше. Вони існували з доісторичних часів. До 378 до н.е. римляни активно вирощували каштани і перемелювали горіхи в борошно для випічки хліба.
7. Готувати каштани дуже просто - очистити від шкірки / шкаралупи, покласти в сковорідку і підсмажувати 15 хвилин, поки не відкриються. Очищені, підсмажені або запечені каштани можна розім'яти в пюре і змішати з пюре з солодкої картоплі або гарбуза.
8. Каштани називали «рис, що росте на деревах» з тих пір, як у них поживні властивості виявилися надзвичайно схожі на коричневий рис.
9. Китайці з'їдають 40% всіх каштанів у світі. Вони запікають їх у гарячому піску, тушкують і готують в супах.
10. У Франції на Різдво і Новий рік подають спеціальне частування - зацукровані каштани, які називаються marron glace.