Четвер, 28.09.2023, 21:26
Вітаю Вас Гість | RSS

Дерева України

Оповіді про дерева

Головна » Оповіді про дерева » Цікаве про дерева » Цікаві факти

Цікаві факти про липу


1.Липу в дикому стані можна зустріти в різних місцях, адже величезна сімейство липових містить близько 350 видів (кавказька, амурська, крупнолистна, серцелиста, манджурська ...), які ростуть навіть в тропіках і субтропіках.

2.Липа розмножується насінням, схожими на горішки. Їх оболонка дуже щільна, тому проростає таке насіння не в першу весну, а тільки на другий рік.

3.Липа завоювала собі великі території, стала окрасою багатьох міст. І не тільки зеленою прикрасою. Поділилася вона й своєю назвою - Лейпциг, Лієпая, Липецьк.

4.Це дерево один з кращих медоносів. З одного гектара липового лісу виходить до 1500 кг меду.

5.А ось листя липи зберігають один секрет. Пучками маленьких волосків всіяна їх сріблястий зворотний бік. І ось коли стане темно з цього притулку вилазять кліщі, вони дуже маленькі, але їх праця важливай. Саме кліщики охороняють липу від грибкових паразитів, тому дерево так довго живе і не хворіє.

6.Древесіна липи використовується для виготовлення деки електрогітар.

7.Ліпа використовується при різьбленні по дереву - з неї в давнину робили гарні наличники для вікон.

8.Древесіна у липи м'яка, не жолобиться, легко піддається обробці і тому йде на виготовлення фанери, меблів, креслярських дощок, шевських колодок, бочковой тари, долбленой посуду.

9. Липа - дерево, чи не у всіх міфологічних традиціях народів світу шановане як святе. У Західній Європі липа присвячувалася охоронниці домашнього вогнища богині Фрейє.

10. У Скандинавських країнах, де люди вірили в родинний зв'язок з деревами, ретельно охоронялися старі липи, що вважалися родоначальниками родин. Одна з лип, що мала три стовбури, які відходили від кореня, вважалася предком трьох споріднених
родин, до однієї з яких належав відомий ботанік XVIII в. Карл Лінней. Переказ свідчить, що після вимирання однієї з трьох родин засихав один з стовбурів.

Разом із цим читають:
Категорія: Цікаві факти | Додав: Netochka (13.03.2012)
Переглядів: 11978 | Коментарі: 1 | Теги: Цікаві факти про липу, липа, цікаві факти | Рейтинг: 4.3/3
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0