Четвер, 28.09.2023, 21:23
Вітаю Вас Гість | RSS

Дерева України

Оповіді про дерева

Головна » Оповіді про дерева » Цікаве про дерева » Корисне

Навіщо стукати по дереву?


Давня народна прикмета - постукати проти пристріту по дереву - виявилася, мабуть, однією з найпопулярніших в світі. Сенс цього нехитрого дійства зрозумілий і нашому селянину, і респектабельному англійської клерку. Правда, останній стукати не стане, а лише доторкнеться кінчиком вказівного пальця правої руки до будь-якого дерев'яного предмету. Нівроку, не перехвалити свій успіх і здоров'я, не накликати б біди ... А традиція "братися за дерево", очевидно, з'явилася ще коли люди поклонялися деревним духам, щоб врятуватися від бід.
Ще раніше в Єгипті в магічну силу дерев вірили й давні єгиптяни, нащадки яких до цих пір носять на шиї зв'язки дерев'яних амулетів. Не відставали і древні британці, які й сьогодні трохи що - відразу вигукують: "Touch wood!" ("Доторкнися до дерева!"). Якщо хочете добитися результату, то йдіть, куди хочете, але знайдіть живе дерево, дотроньтесь до нього, відчуйте його силу, повідайте своє і отримаєте силу для звершення справ.


Краще всього мати під боком дуб. Саме це дерево здавна вважається божественним. Дотик до цього священного древу дубу обов'язково врятує вас від праведного гніву вищих сил, відведе будь-яку біду, яку ви самі на себе частенько накликаєте своїм довгим язиком, похваляннями да хвастощами. Культ дуба був поширений по всій Європі; дуб асоціювався з європейським Богом Неба. Європейці помітили, що в дуб часто б'є блискавка. Тому вважалося, що в цьому дереві живе небесний бог-громовержець. Вважалося також, що рослини, що паразитують на дубі, переймають його чарівні властивості, і що те ж саме трапляється з птахами, які співають на його гілках, і що вітер, овіваючи листя дуба, може повідати людині всі таємниці цього дерева.

За одним із переказів Дуб - це символ Рода, який в язичницької Традиції недоступний для звичайних людей, так як переніс всі свої діяння на своїх помічників, а сам відійшов від справ. Але залишив можливість для людини вдатися до його допомоги і суду, і, стукаючи по Дубу, людина показує, що ситуація, в якій знаходиться він, виняткова і просить втручання самого Рода. Одним з чітких заборон на постукування мертвого дерева була заборона на биття стола. Стол - символ долоні Бога, яка показує повноту його даров. Бревна хат, дошки парканів, за народними уявленнями, зберігають свою «силу». У минулі часи маленьких дітей, не засинають по ночах, позбавляли від безсоння легким постукуванням ніжок по колодах, а натруджені спини втомлених працівників розпрямлялися від дотику до дерев'яної стіни або огорожі.
 
Є й ще одне тлумачення стародавнього звичаю. В усякому разі, саме воно пояснює, чому необхідно не просто доторкнутися до дерева, а саме постукати по ньому: мешканці стародавніх дерев'яних халуп побоювалися духів, які, почувши про їх успіхи, могли б із заздрості все зруйнувати. Але якщо утриматися від хвалебною мови не вдавалося, треба було голосно стукати по дерев'яних стінах житла, заглушаючи власний голос. Як би там не було, постукати по дереву вважається не зайвим і сьогодні.

Разом із цим читають:
Категорія: Корисне | Додав: Netochka (10.04.2012)
Переглядів: 4378 | Теги: цікаві факти, стукати по дереву | Рейтинг: 0.0/0
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0