Четвер, 28.09.2023, 20:09
Вітаю Вас Гість | RSS

Дерева України

Оповіді про дерева

Головна » Оповіді про дерева » Цікаве про дерева » Цікаві факти

Цікаві факти про клен


1. Клени - чудові медоноси, вони дуже важливі для виживання бджіл, особливо навесні, їх часто висаджують біля пасік. З одного гектара посадки Клена гостролистого, бджоли (при сприятливих погодних умовах) можуть зібрати за сезон до 200 кг меду. (Для порівняння: з гeктapa квітучої яблуні бджоли виробляють близько 20 кг меду, а з гектара бавовнику - 100-300 кг. Навіть такий медонос як соняшник дає ненабагато більше - 300-500 кг меду з одного гектара посадки.)

2. Є види клена, які навіть не дуже схожі на дерево. Наприклад, Клен татарський (або Acer tataricum) в природі росте у вигляді великого чагарнику, з чорною корою.

3. Деякі види клена були поширені в Гренландії і на Шпіцбергені, такий вид як Acer ambiguum знайдений там у відкладеннях олігоценового періоду.

4. На державному прапорі Канади зображений лист цукрового клена.

5. Ми звикли вважати клени листопадними рослинами, хоча в тропічному і субтропічних поясах ростуть вічнозелені види клена. На жаль, але вирощувати їх у нас у відкритому грунті неможливо.

6. Сік клена смачний, не поступається березовому - в давнину з нього випарювали цукор.

7. З його деревини виготовляють кларнети, флейти.У клена важка і щільна деревина, міцна і тверда. Помірно усихая, вона мало розбухає і коробиться. Розколюється клен з великими труднощами.

8.У древньому Новгороді клен був улюбленим матеріалом майстрів, що виготовляли ложки, ковші, різьблені і точені судини.З нього ж виготовляли весла, рукоятки ножів, підшипники та інші відповідальні деталі найпростіших машин.

9.Предки вірили, що на свято душі померлих родичів прилітають до живих і ховаються в гілках. На Трійцю, в день Божого Тіла і в інші свята гілками клена прикрашали будинки, господарські будівлі, ворота та ін. Не прикрасити будинок було великим гріхом.


10. Є у клена одна цікава властивість: він може передбачати погоду. З черешків листя, у самій гілки, іноді крапелька за крапелькою течуть "сльози" - клен ніби плаче. Якщо з'явилися на кленових листках "сльози", значить, через кілька годин буде дощ.


Разом із цим читають:
Категорія: Цікаві факти | Додав: Netochka (25.02.2012)
Переглядів: 13261 | Теги: цікаві факти, про клен, Клен | Рейтинг: 4.7/3
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0