Факт 1. Більше 20% всіх дерев світу - сибірські модрини.
Факт 2. Хвоя модрини стоїть на першому місці серед наших хвойних за змістом вітаміну С.
Факт 3. Модрина - це єдине хвойне дерево, деревина якого відноситься до твердих порід. Її твердість еквівалентна дубу.
Факт 4. Все, що зроблено з модрини - зроблено на століття. Наочні тому приклади:
Венеція, вибудувана на палях із сибірської модрини;
Великий Шігірском ідол - найстаріша в світі дерев'яна скульптура (за середніми оцінками експертів їй 10 000 років), знайдена на Уралі - вона теж з модрини;
до 1858 року в Росії модрину навіть не продавали приватним особам, а використовували тільки в державному будівництві, в основному в кораблебудуванні.
далекосхідні партизани в роки громадянської війни робили з модрини гармати.
Факт 5. Модрина (лат. larix), яка є однією з найпоширеніших порід хвойних дерев, занесена в Книгу Рекордів Гіннеса, як «саме морозостійке дерево». Вважається, що модрини на півночі витримують температури до -65 ° C.
Факт 6. Модрини можуть досягати 50 м у висоту і віку в 300-400 років (хоча і ці значення легко перевищуються окремими екземплярами).
Факт 7. Цікавий факт, що, незважаючи на велику поширеність модрини та високу якість деревини (а вона у модрини дуже міцна і надзвичайно стійка проти гниття), на модрину доводиться досить незначна частина від загального обсягу лісозаготівель в Росії.
Факт 8. Через велику щільність деревина модрини тоне у воді і не може бути сплавлена по річках.
Факт 9. Модрина взагалі багато в чому дивовижне дерево. Зокрема, ботаніки відносять цей вид до категорії надзвичайно світлолюбних рослин. Наприклад, липа в 9 разів тіньовитриваліша модрини. Залежність модрини від сонячного світла настільки велика, що в темний час доби зростання дерева припиняється, на відміну від сосни, яка вперто тягнеться вгору і вдень і вночі. Виходячи з цього, можна було б припустити, що модрина росте, приблизно, в два рази повільніше своєї родички сосни. На ділі все виходить зовсім навпаки. Ствол модрини в 10-річному віці досягає висоти 10 м, а її ровесниця сосна витягується лише на 2 5 м. Сей феномен пояснюється так: модрина росте тільки на сильно закальцінірованних грунтах. Саме кальцій сприяє такому швидкому зростанню дерева.
Факт 10. Модрина - натуральний антиоксидант
В деревині сибірської модрини міститься унікальний природний антиоксидант - біофлаваноїди дигідрокверцетин (ДГК). Його здатність нейтралізувати вільні радикали перевищує раніше відомі природні аналоги - вітаміни В, С, бета каротин, токоферол - в десятки разів. Що дає дигідрокверцетин?
поліпшення імунітету;
зниження ризику розвитку серцево-судинних захворювань;
нормалізація рівня холестерину;
зменшення запалення в стінках судин;
нормалізація обміну речовин;
поліпшення мікроциркуляції;
прискорення відновлення пошкоджених тканин;
продовження життя здорових клітин, завдяки блокуванню вільних радикалів;
поліпшення стану при алергії;
зменшення утворення канцерогенів в організмі;
омолодження шкіри;
оздоровлення організму в цілому.
Тобто ДГК допомагає вирішити всі ті проблеми, які так гостро стоять перед перевантаженими стресами і поганою екологією жителями мегаполісів.
До недавнього часу витягти дигідрокверцетин з модрини без втрати корисних властивостей не представлялося можливим. ДГК добувався тільки з дуже дорогої сировини - цитрусових, кісточок винограду, софори японської, пелюсток троянди і стебел гінгко білоба, тому ціни на нього були відповідні. Однак кілька років тому російські вчені розробили високотехнологічну методику вилучення дигидрокверцетина з деревини хвойних порід, при якій не відбувається руйнування природного молекули. За ступенем чистоти та біологічної активності дигідрокверцетин не мав і поки не має аналогів.