1. Береза є незвичайним деревом в наших лісах. Серед інших видів дерев вона виділяється білим кольором своєї кори. Якщо з дерева здерти невеликий шматочок кори, то на пальцях залишиться білий порошок, схожий на вапно. Ця речовина називають бетуліном, він висипається з клітин березової кори, ось чому берези білі. Під тонкою, білою кіркою перебуває береста. Це така ж пробка, як у пробкового дуба, але у беріз даний шар набагато тонше.
2. На білому березовому стовбурі видно поперечні витягнуті чорні горизонтальні смуги. Їх називають чечевичками. Ці чечевички з легкістю відшаровуються, тому що складаються з тієї ж пробки. Береста, через яку стовбур берези білий, не пропускає ні воду, ні газ, тому через пухку тканину чечевичек усередину стовбура потрапляє кисень, необхідний для існування дерева.
3. Вчені нарахували близько 65 видів беріз. Ці світлі, нарядні, витончені дерева змогли пристосуватися до суворих умов півночі і високогір'я. Корковий шар, береста, захищають стовбури дерев. Березова смола зберігає бруньки і молоді пагони від холоду й сухості.
4. З берези почався Невський проспект у Санкт-Петербурзі. На місці Адміралтейського саду було посаджено 4 ряди беріз, і це поклало початок магістралі.
5. Береза є одним з 22 дерев, що входять в кельтський гороскоп друїдів.
6. В українському та чеському календарях ім'ям берези названо місяць березень.
7. У радянські роки в РСФСР словом Берізка називали мережа валютних магазинів, що з'явилися в 1964.
8. Наприкінці XX століття в СРСР і Росії існував двоколірний камуфляж «берізка».
9. Багато родовищ корисних копалин названі в честь берези. Одне з перших промислових родовищ золота в Росії, відкрите в 1745 році на Уралі в районі села Березово і рудник отримав назву Березовський. Родовище залізних руд в Забайкаллі в Читинській області-Березівське, а відкрите кілька століть назад родовище слюди в Карелії, що на півночі Кемі, теж названо Березовським. Перша радянська із газоносних провінція, відкрита в 1953 році в Сибіру на околиці міста Березова в Тюменській області, заявила про себе гігантським фонтаном з - Березовської свердловини. Відкрите на Далекому Сході кілька десятків років тому олив'яне родовище, знову ж таки назвали Березовським.
10. Деревина карельської берези схожа на мармур. Меблі і музичні інструменти з неї дуже цінуються.